Beata
Liwowska
Psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta z ponad 10 letnim doświadczeniem klinicznym w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Praktyczne umiejętności zdobywała pracując w Szpitalu Wojewódzkim im Św. Łukasza w Tarnowie, ponadto pełniąc funkcje kierownicze w Oddziale Dziennym Psychiatrii w Tuchowie i Zespole Leczenia Środowiskowego w Tarnowie. Aktualnie sprawuje funkcje wiceprezesa Tarnowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.
Swoją wiedzą dzieli się z innymi również w mediach, a także prowadząc wykłady i warsztaty o różnej tematyce.
W pracy skoncentrowana jest na udzieleniu pomocy innym osobom w zrozumieniu siebie i przebudowaniu dezadaptacyjnych sposobów funkcjonowania w życiu codziennym, pokonaniu znaczących kryzysów czy drobniejszych trudności na drodze życiowej. W ostatnich latach obszar swoich zainteresowań poszerzyła o zagadnienia z zakresu neuropsychologii podejmując się specjalizacji klinicznej.
Kim jestem?
Jestem psychologiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą z ponad 10 letnim doświadczeniem. W swojej pracy pomagam innym w zrozumieniu siebie i pokonaniu różnych trudności na drodze życiowej, by móc stać się szczęśliwym. Wspomniane trudności czasem polegają na niepewności siebie, nieznajomości swoich mocnych stron, nieumiejętności wyznaczania granic emocjonalnych, a w konsekwencji na trudności w podejmowaniu dobrych dla siebie decyzji. Bywa też tak, że problemem nie jest wewnętrzny świat psychiki, ale relacje z bliskimi, a wtedy pomagam je naprawić. Jeśli z jakiegoś powodu nie można ich już zmienić (np. w sytuacji rozwodu) wtedy koncentruje się na pomocy w poradzeniu sobie z rozstaniem, z żalem, poczuciem straty i pustki. Ponadto w swojej praktyce spotykam się często z osobami pełnymi napięcia i strachu o różne aspekty życia. Bywa też tak, że lęk nie ma jasnego źródła, ale jest i przysparza dużo cierpienia. Przyjmuje postać depresji, czasem bólu różnych części ciała, czasem nerwicy lub zaburzeń osobowości.
W ostatnich latach obszar moich zainteresowań poszerzyłam o zagadnienia z zakresu neuropsychologii podejmując się specjalizacji klinicznej. Badam osoby, które mają trudności z koncentracją uwagi, z zaburzeniami pamięci i innych funkcji poznawczych oraz emocjonalnych w przebiegu chorób neurologicznych (guzy mózgu, udary, otępienia, itp.)